Dzisiaj jest: 19.9.2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ułatwienia dla producentów żywności na szeroką skalę?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 275

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem polscy producenci żywności będą mogli w dużo łatwiejszy sposób prowadzić swoją działalność.

Ułatwienia dla producentów żywności na szeroką skalę?
Wszystko wskazuje na to, że już niebawem polscy producenci żywności będą mogli w dużo łatwiejszy sposób prowadzić swoją działalność. Wszystko to za sprawą decyzji Rady Ministrów, która przyjęła projekt ustawy o produktach  produktach pochodzenia zwierzęcego oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zupełnie nowy zapisy zawierając kilka ułatwień dla firm prowadzących produkcję żywności na szeroką skalę.

Dokument zawiera zapis ułatwiający sam proces produkcyjny żywności. Chodzi to przede wszystkim o zniesienie obowiązku przygotowania i dostarczenia do zatwierdzenia projektu technologicznego zakładu do powiatowego lekarza weterynarii. Zmiana obejmie podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią lub działalność lokalną, marginalną oraz ograniczoną. Kolejnym ułatwieniem ma być likwidacja dotychczasowego obowiązku zatwierdzenia przez powiatowych lub granicznych inspektorów sanitarnych zakładów zajmujących się wprowadzaniem i produkcją żywności pochodzenia niezwierzęcego oraz żywności, w której skład wchodzą równocześnie środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego oraz produkty pochodzenia niezwierzęcego.

Zmiany będą obejmować również żywność, która jest regularnie wprowadzana do obrotu w domach mieszkalnych. Dodatkowo nowe zapisy mają objąć ułatwienia dla rolników, którzy chcieliby sprzedać swoje wyroby do restauracji, sklepów oraz stołówek. Ten projekt jest w toku, natomiast został już przyjęty na ostatnim posiedzeniu rządu. Zobacz także: Promocja plonów rolnych za granicą. Są środki unijne!
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.