Dzisiaj jest: 21.10.2019, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Wsparcie dla pszczelarzy z Unii Europejskiej.

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 153

120 mln euro to kwota, która zostanie rozdysponowana wśród branży pszczelarskiej. Wszystko to za sprawą decyzji unijnych urzędników, którzy postanowili wesprzeć ten sektor solidną sumą pieniędzy.

Wsparcie dla pszczelarzy z Unii Europejskiej.
120 mln euro to kwota, która zostanie rozdysponowana wśród branży pszczelarskiej. Wszystko to za sprawą decyzji unijnych urzędników, którzy postanowili wesprzeć ten sektor solidną sumą pieniędzy. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na masowe wymieranie pszczół na całym świecie. Konieczna stała się więc ochrona i szczególna uwaga poświęcona pszczołom, bez których rolnictwo nie mogłoby funkcjonować.

Wielomilionowe wsparcie wygospodarowano w ramach budżetu Komisji Europejskiej, która w ciągu trzech najbliższych lat zamierza rozdysponować środki pomiędzy zainteresowane podmioty. Obecne wsparcie finansowe jest wyższe niż to, które przewidziane było na lata 2017-2019. Rolę pszczół w gospodarce europejskich państw docenia komisarz ds. UE Phil Hogan, który postrzega te niewielkie owady jako niezbędny element umożliwiający działanie sektora rolniczego oraz gospodarki wielu państw. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie polskiego rolnictwa bez udziału pszczół odpowiedzialnych za zapylanie. Środki przeznaczone w ramach unijnego budżetu umożliwią podjęcie działań wspierających branżę pszczelarską, edukację pszczelarzy, kontrolę jakości miodu, czy usuwanie pasożytów niebezpiecznych dla uli. Pierwsze środki trafią do podmiotów wchodzących w skład branży pszczelarskiej wraz z początkiem sierpnia tego roku.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.