Dzisiaj jest: 19.9.2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Dofinansowanie PROW: mała retencja i rolniczy handel detaliczny.

Dodano: rok temu Czytane: 359

Wszelkie formy pomocy finansowej pozwalają na rozwój rolnictwa. Spieszymy więc z informacją, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa nowe działania finansowane z PROW.

Dofinansowanie PROW: mała retencja i rolniczy handel detaliczny.
Wszelkie formy pomocy finansowej pozwalają na rozwój rolnictwa. Spieszymy więc z informacją, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa nowe działania finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotację możemy otrzymać w ramach dwóch projektów: rolniczego handlu detalicznego oraz tzw. małej retencji.

Już we wrześniu rozpocznie się pierwszy nabór wniosków w ramach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. W jego ramach rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie do nawet 100 000 zł. Wsparcie to obejmie gospodarstwa, które zdecydują się na realizację zadań zmierzających do poprawy warunków w zakresie ochrony przed suszą. Rolnicy będą mogli więc przeznaczyć otrzymane fundusze na zadanie takie jak: budowa studni głębinowych, tworzenie zbiorników wodnych, czy też kupno urządzeń pomiarowych i nawadniających. Drugi nabór rozpocznie się w październiku w ramach zadania pod nazwą „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych”. Obejmie on swoim zasięgiem gospodarstwa, które realizują lub chcą spróbować działalności zgodnej z rolniczym handlem detalicznym. W ramach RHD również możemy otrzymać kwotę do 100 000 zł.

Rolnicy mogą wykorzystać środki na wszelkiego rodzaju inwestycje umożliwiające realizację rolniczego handlu detalicznego. Wśród nich znajdziemy m.in. modernizację obiektów użytkowanych do prowadzenia przetwórstwa, pomieszczeń do magazynowania żywności, przygotowywania żywności. Wsparcie możemy przeznaczyć także na zakup urządzeń niezbędnych do przetwarzania produktów. Dodatkowo wzrośnie też premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Maksymalnie możemy uzyskać od 150 000 do 250 000 zł. Dotychczas kwota wsparcia wynosiła 100 000 zł. Wszelkie informacje dotyczące terminu naboru wniosków, zasad i potrzebnych dokumentów znajdziemy na oficjalnej stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.