Dzisiaj jest: 19.1.2021, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Duży rynek zbytu dla przemysłu drobiowego ponownie otwarty!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 322

Hodowcy i eksporterzy polskiego drobiu mogą być spokojni o utrzymanie silnej pozycji w branży dzięki importowi produktów do Chin.

Duży rynek zbytu dla przemysłu drobiowego ponownie otwarty!
Hodowcy i eksporterzy polskiego drobiu mogą być spokojni o utrzymanie silnej pozycji w branży dzięki importowi produktów do Chin. Informację o ponownym otwarciu chińskiego rynku zaprezentował Główny Lekarz Weterynarii, zgodę na wysyłkę wyrobów drobiarskich ma 5 zakładów drobiarskich oraz jedna chłodnia.

Informację o pisemnej zgodzie można było przeczytać na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie, gdzie ukazał się komunikat ze strony Generalnej Administracji Celnej ChRL (GACC) o przywróceniu prawa do eksportowania mięsa drobiowego na teren Chin. Zgodnie z zapisami jedynym mięsem jakie może być wwożone jest to pochodzące z produkcji po 19 lipca tego roku. Produkt będzie sprawdzany bardzo szczegółowo pod kątem zdrowia za sprawą wspólnych świadectw wystawianych przez obie strony. Dokładne informacje na temat chińskich wymogów dotyczących importu są dostępne na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego.

Jeszcze do niedawna zakaz eksportu drobiu na teren Chin obowiązywał ze względu pojawienia się na terenie Polski wirusa ptasiej grypy. Władze Chin dwa lata temu wstrzymały możliwość importu drobiu, polskie władze robiły wszystko, aby zlikwidować chorobę. Pod koniec 2017 roku Chiny stwierdziły, iż Polska jest wolnym od wirusa krajem. Konieczne były kroki natury prawnej, które umożliwiły ponowne otwarcie tego dużego rynku zbytu. Polska wśród państw europejskich może poszczycić się największą produkcją drobiu obecnego na chińskich stołach. Warto wspomnieć, że Chiny pozwoliły na eksport drobiu na potrzeby rynku tylko pięciu krajom na świecie.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.