Dzisiaj jest: 19.9.2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Około 100 mln zł trafiło do rolników poszkodowanych przez suszę.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 242

Tegoroczne susze zdecydowanie pokrzyżowały szyki zarówno dużym, jak i małym gospodarstwom rolnym.

Około 100 mln zł trafiło do rolników poszkodowanych przez suszę.
Tegoroczne susze zdecydowanie pokrzyżowały szyki zarówno dużym, jak i małym gospodarstwom rolnym. Straty poniesione w wyniku panujących temperatur były na tyle duże, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała na ten cel solidne wsparcie finansowe. Do tego momentu wypłaconych zostało niespełna 100 mln złotych! Wnioski wciąż napływają!

Według danych jakimi dysponuje ARiMR do 8 października złożono powyżej 150 tys. wniosków o pomoc suszową na sumę 882,7 mln zł, z czego powyżej 56 tys. wniosków dotyczyło strat rzędu ¾ upraw, natomiast ponad 94 tys. wniosków to dokumenty złożone dla gospodarstw o stratach od 30 do 70%. Dotychczas urzędnicy wydali powyżej 27 tys. decyzji uznających konieczność wypłacenia odszkodowania. Zrealizowano także wcześniej złożone wnioski, dzięki czemu rolnicy otrzymali łącznie 98,6 mln zł. Czasu na złożenie wniosków jest już niedużo, gdyż 31 października tego roku upływa ostatecznie termin na dostarczenie dokumentów. Wsparcie finansowe mogą uzyskać nie tylko rolnicy ze szkodami wynoszącymi 30% upraw, ale też gospodarstwa, które utraciły przynajmniej 70% i więcej. ARiMR rozpatruje jako pierwsze wnioski rolników, którzy w wyniku suszy ponieśli największe straty.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.