Dzisiaj jest: 27.5.2019, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Tematy różne

Ogólne tematy, które nie znalazły miejsca w pozostałych kategoriach.
Dodaj odpowiedź

Zwrot akcyzy po przekazaniu gospodarstwa rolnego - problem

rozpoczęty 2 miesiące temu przez AgroMilena
2019-04-11 13:53 96%
Mam pewien problem: mąż prowadził gospodarstwo przez kilkadziesiąt lat. W tym roku przekazał gospodarkę naszemu synowi. Problem dotyczy zwrotu podatku akcyzowego wliczonego w cenę oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

Słyszałam, że ten zwrot powinien być od ręki, ale tak nie jest. Urzędnicy powiedzieli nam, że mąż nie jest już producentem rolnym i nie ma prawa do otrzymania zwrotu podatku akcyzowego. Z kolei syn jest wykluczony ze składania wniosków bo faktury za rok ubiegły są na nazwisko męża. Jak to w końcu jest?
odpowiedziano miesiąc temu przez Mirek83
2019-04-15 17:05 80%
Przerabiałem taka sama sytuacje z moim tata. Urzędnicy swoje, a my swoje. W praktyce to mają tam niezły bałagan, ale wniosek złożyć musowo i nie patrz na ich gadanie. Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego powinien być zawsze na twoja korzysc.

U nas skonczylo sie na odwolaniu do Samorzadowego Kolegium Odwolawczego. I chyba na tym zakonczylismy ten spor, pieniadze zwrocili mimo, ze w urzedzie sie zapierali rekami i nogami. Przepisow nie znaja.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.