Dzisiaj jest: 23.8.2019, imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Sprzęt rolniczy

Tematy związane z maszynami wykorzystywanymi w rolnictwie: ciągniki, kombajny, agregaty, brony itp.
Dodaj odpowiedź

Paszowóz dla krów

rozpoczęty 8 miesięcy temu przez Ziemniak
2018-12-20 13:14 50%
Ahoj forumowicze!

Spieszę z problemem, który mnie nurtuje - Potrzebuję kupić nowy lub używany paszowóz dla krów, wiadomo chodzi o moja wygode
Nigdy takiej maszyny nie mialem wiec i mam pytania a) jaki system mieszania najlepszy? b) nowy czy uzywka? c) duzy, czy maly? d) jak krowy reaguja na takie gotowe pasze, chodzi mi o TMR?

Dziekuje za pomoc i Wesolych Swiat dla forumowiczow zycze
odpowiedziano 8 miesięcy temu przez PolowyPiotr
2018-12-21 14:55 51%
W samym paszowozie nie dam ci rady bo nie korzystam. CO do tych mieszanek, których masz zamiar używać to jest to zwyczajnie wygodne rozwiązanie. Strawność TMR na ludzki rozum jest znacznie lepsza bo masz zmieszane ze sobą składniki, odpowiednio rozdrobnione itd. Takie dopasowanie paszy zapewni odpowiednie odżywienie i krowy będą zadowolone :)

Zbilansowana dieta to podstaawa, podpytaj weterynarza lub firmy skąd kupujesz pasze co jest najlepsze dla nich. Zniknie też problem z zwierzakami "niejadkami", krowa zje wszystko co wlozysz jak w paszy bedzie dodatek zapachowy. Pewnie istotne znacznie ma to rozdrobnienie wstępne paszy... Dopytaj, moze ktos z naszych forumowiczów miało taki dylemat ??
odpowiedziano 8 miesięcy temu przez NaTRAKTORZE
2019-01-02 11:30 58%
W sieci znajdziesz strony z przelicznikiem. Tam obliczysz wielkość stada pod kątem potrzebnej pojemności paszowozu..

Co do trybu mieszania to w sprzedaży znajdziesz ślimakowy pionowy, poziomy oraz łopatowy. Ja korzystam ze ślimakowego poziomego. Chwalę go sobie za szybkość pracy i dobre rozdrobnienie mieszanki. Co do krów to moje reagują doskonale, szybko się przyzwyczaiły.
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez Stefan
2019-01-08 16:10 51%
Ja tyż korzystam z paszowozu bo mi to wiele ułatwia. Ja kierowałem się ceną i marką, nie polecę żadnej bo to nie miejsce na reklamę.

Przemyśl też miejsce dla trzymania paszowozu wraz z ciągnikiem. Mowie o tym bo nie każdy ma oborę wolnostanowiskową na zmieszczenie całego sprzętu
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez DawidEX
2019-01-11 14:27 63%
O widzę, że kolega Ziemniak dołącza do "elitarnego" grona zautomatyzowanego rolnictwa :]

Z czystym sercem mogę Ci polecić to rozwiązanie, dopytaj się w firmach oferujących paszowozy. Oni mają dużo lepszą wiedzę, my tylko w praktyce będziemy chwalić swoje rozwiązania. A tam zadzwonisz i uzyskasz poradę jaki model, jaka wielkość, jaki mechanizm mieszający. Bez względu na model i tak zyskasz nieocenioną wydajność :]
odpowiedziano 7 miesięcy temu przez KamROL
2019-01-21 16:08 46%
Jak oczekujesz wysokiej wydajności to bierz większy. Mi się stado szybko powiększyło i ten mały nie wyrabiał z rozrabianiem dużych ilości paszy. Miałem awarie i teraz pluje sobie w brodę bo mogłem brać ten duży. Mam ślimakowe pionowe mieszadło i jestem zadowolony.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.