Dzisiaj jest: 24.5.2022, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Budownictwo

Tematy związane z tworzeniem konstrukcji budowlanych wykorzystywanych na roli: stodoły, obory, magazyny, silosy, budynki gospodarcze.
Dodaj odpowiedź

Modernizacja obory - taśmociąg

rozpoczęty 3 lata temu przez Henryk100
2019-05-31 13:07 54%
Wiek swoje robi, lata lecą, fizyczne zmęczenie daje w kość i chcę wreszcie postawić na automatykę. Co możecie powiedzieć o taśmociągach w żywieniu zwierząt? Na mojej wiosce nikt tego nie ma, nie podpytam w praktyce jak to się sprawdza bo nie ma kogo.......

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
odpowiedziano 3 lata temu przez Arczi
2019-06-17 16:09 51%
Mam to się wypowiem.

Początkowo korzystałem z paszowozu, ale codzienne przygotowywanie TMR dla kilkudziesięciu krów i ogarnięcie całego pola stawało się potwornie uciążliwe.
Musiałem zmodernizować całą przestrzeń w oborze, sporo automatyki zamontowała mi firma, ja wiem tylko jak obsłużyć, o technikaliach wiele nie powiem... Całość działa w oparciu o przenośniki taśmowe i mieszalnik położony na zewnątrz budynku. To zabrzmi jak banał, ale naprawdę taka forma żywienia mi wiele ułatwia i odciąża zmęczone ciało.

Musisz liczyć się z kosztami, które będą zależne od skomplikowania całej inwestycji. Tanio nie będzie, ale koszt wynagradza codzienna wygoda. Odpukać w moim wypadku rozwiązanie okazało się nieawaryjne, a instalowałem taśmociąg tego typu jako pierwszy w pobliskich gospodarstwach. Ekipa montażowa mówiła, że coraz więcej jest na to chętnych.
odpowiedziano 3 lata temu przez Miras
2019-06-19 14:32 55%
Również korzystam z taśmociągu, instalację uzupełniłem dodatkowo o koryto odprowadzające nieczystości płynne do zbiornika. Niestety dla wielu osób może być to rozwiązanie zbyt drogie, ale jest to warte każdej złotówki jak masz środki na ten cel. U mnie cała automatyka wyniosła 260 000 zł. Powiem bo może być to istotne: nie przejmuj się jak masz budynek starszej generacji, firma instalująca to rozwiązanie zmodernizowała mi wnętrze bez większych dodatkowych kosztów.

Nie podam Tobie dokładnego kosztu wybrane elementy bo taka wycena jest indywidualna i zależy od wielkości hodowli. Podałem ile mi wyszło za całość bo to może stanowić jakiś orientacyjny punkt.
odpowiedziano 3 lata temu przez Henryk100
2019-07-10 14:08 58%
Nic taniej się nie da? Trochę chyba ponad mój budżet.
odpowiedziano 3 lata temu przez Miras
2019-08-13 14:25 54%
Henryk100 - zawsze da się taniej. Pytanie, czy stać Cię na fuszerkę?
Brat przerabiał te tańsze sprzęty początkujących firm na rynku i powiem tak. Awaryjność tego jest taka, że więcej spędzili u niego serwisanci, niż czas skutecznego działania taśmociągu. A co dopiero jak gwarancja się skończy?

Przemyśl dobrze czy masz wystarczający budżet na markowy zestaw montowany przez profesjonalistów i czy koszty serwisu nie odbiją się na wynikach finansowych. Ja musiałem wziąć kredyt, ale udało się spłacić. Pomyśl ile te naprawy pogwarancyjne będą kosztowały i ile nerwów stracisz po drodze.

Nie ma innej drogi jak zakup maszyn dobrej jakości lub rezygnacja z inwestycji. Wszystkie półśrodki są wyborem nietrafionym bo generują masę kosztów i zjadają psychikę od środka.
odpowiedziano 3 lata temu przez Henryk100
2019-08-28 15:28 58%
Rozumiem, dziękuję za pomoc. A jak wyglada kwestia kredytu? Jest sens bo w zasadzie brakuje mi 80 tys.?
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.