Dzisiaj jest: 20.6.2019, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Budownictwo

Tematy związane z tworzeniem konstrukcji budowlanych wykorzystywanych na roli: stodoły, obory, magazyny, silosy, budynki gospodarcze.
Dodaj odpowiedź

Modernizacja obory - taśmociąg

rozpoczęty 3 tygodnie temu przez Henryk100
2019-05-31 13:07 100%
Wiek swoje robi, lata lecą, fizyczne zmęczenie daje w kość i chcę wreszcie postawić na automatykę. Co możecie powiedzieć o taśmociągach w żywieniu zwierząt? Na mojej wiosce nikt tego nie ma, nie podpytam w praktyce jak to się sprawdza bo nie ma kogo.......

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
odpowiedziano 3 dni temu przez Arczi
2019-06-17 16:09 100%
Mam to się wypowiem.

Początkowo korzystałem z paszowozu, ale codzienne przygotowywanie TMR dla kilkudziesięciu krów i ogarnięcie całego pola stawało się potwornie uciążliwe.
Musiałem zmodernizować całą przestrzeń w oborze, sporo automatyki zamontowała mi firma, ja wiem tylko jak obsłużyć, o technikaliach wiele nie powiem... Całość działa w oparciu o przenośniki taśmowe i mieszalnik położony na zewnątrz budynku. To zabrzmi jak banał, ale naprawdę taka forma żywienia mi wiele ułatwia i odciąża zmęczone ciało.

Musisz liczyć się z kosztami, które będą zależne od skomplikowania całej inwestycji. Tanio nie będzie, ale koszt wynagradza codzienna wygoda. Odpukać w moim wypadku rozwiązanie okazało się nieawaryjne, a instalowałem taśmociąg tego typu jako pierwszy w pobliskich gospodarstwach. Ekipa montażowa mówiła, że coraz więcej jest na to chętnych.
odpowiedziano wczoraj przez Miras
2019-06-19 14:32 100%
Również korzystam z taśmociągu, instalację uzupełniłem dodatkowo o koryto odprowadzające nieczystości płynne do zbiornika. Niestety dla wielu osób może być to rozwiązanie zbyt drogie, ale jest to warte każdej złotówki jak masz środki na ten cel. U mnie cała automatyka wyniosła 260 000 zł. Powiem bo może być to istotne: nie przejmuj się jak masz budynek starszej generacji, firma instalująca to rozwiązanie zmodernizowała mi wnętrze bez większych dodatkowych kosztów.

Nie podam Tobie dokładnego kosztu wybrane elementy bo taka wycena jest indywidualna i zależy od wielkości hodowli. Podałem ile mi wyszło za całość bo to może stanowić jakiś orientacyjny punkt.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.