Dzisiaj jest: 27.5.2019, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Hodowla zwierząt

Tematy związane z hodowlą zwierząt: karmienie, pasze dla zwierząt, opieka weterynaryjna, zakup i sprzedaż zwierząt.
Dodaj odpowiedź

Własne hodowla kur na ekologiczne jaja

rozpoczęty 4 miesiące temu przez Awaryjny
2019-01-17 12:21 79%
Proste pytanie: gospodarstwo średniej wielkości działające bez zwierząt, tylko zasiew. Przymierzam się do zakupu kur i hodowli 30 - 40 kur niosek. I tutaj pytanie: da się z tego cokolwiek zarobić?

Dużo teraz mówią w telewizji o ekologii, jaja chciałbym mieć dla siebie i do odsprzedania miastowym. Wyodrębniłem już pole pod jęczmień, pszenice, kukurydze. Zarobie na tym interesie, czy moge liczyc tylko na zdrowsze jaja do wlasnej konsumpcji???
odpowiedziano 4 miesiące temu przez Traktorzystka
2019-01-17 14:44 43%
Z takiej liczby niosek na zarobek specjalny nie licz. Wiem co mówię bo sama mam podobnej wielkości stadko i po znajomych tylko sprzedaję i mam jajka na własne potrzeby :))

Przeciętny kurak zjada jakieś sto gramów paszy na dobę, do tego trzeba spełnić duuużo wymagań jeżeli ma być to traktowane jako eko hodowla z prawdziwego zdarzenia. Jako zarobek odradzam, jako hodowla na własny użytek jak najbardziej :)
odpowiedziano 4 miesiące temu przez KamROL
2019-01-21 14:55 71%
Z hodowlą kur to temat jest taki, że bardziej opłaca się przy tej ilości zakupić nietypowe gatunki ptaków ozdobnych np.. maranasy miedziane, araukany i stworzyć swojego rodzaju hodowlę do oglądania dla przyjezdnych.
Jednak nie zniechęcam Cię bo na swoje potrzeby przy tej ilości wystarczy Ci kur na jajka. Ja bym jeszcze dokupił jakieś 20 sztuk, moze trochę więcej. Gdzieś był ciekawy kalkulator jak to wychodzi kwotowo zarobek przy wybranej ilości kuraków w hodowli. Jak znajdę to prześlę adres. Nie będą to kokosy, ale rynek zbytu znajdziesz. Teraz jajka "eko" się sprzedają i nie tylko przez swoją nazwę bo sam wiesz jak wygląda jajo kury z wolnego wybiegu, a jak jajka z howu przemysłowego.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Kret
2019-02-11 12:53 75%
Zarobku wielkiego przy tej ilości nie będzie tak jak mówili koledzy. Natomiast jajka dla siebie i na drobny handel będziesz miał no i jakąś kurę na rosół też. Sam trochę się bawię w hodowlę i na własne potrzeby i odsprzedaż znajomym jak znalazł.
A co do hodowli ptactwa ozdobnego to koszty utrzymania takiego stada w zdrowiu mogą zniechęcić do jej prowadzenia na dłuższą metę.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.