Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Uprawa roślin

Tematy związane z uprawą roślin: nawozy, zasiew, szkodniki roślin, jakość gleb itp.
Dodaj odpowiedź

Orzech włoski, za i przeciw

rozpoczęty 3 miesiące temu przez Turkuć
2019-06-19 15:05 56%
Co możecie powiedzieć o takiej uprawie? Co prawda rolnikiem nie jestem, ale mam duży kawałek ogrodu i chcę go obsadzić drzewami. W tym także orzechem włoskim. Jakich rad, informacji udzielicie początkującemu co do uprawy tego drzewa?
odpowiedziano 2 miesiące temu przez Jasiek
2019-07-10 14:14 60%
Powiedz mi najpierw w jakim miejscu będzie położna uprawa orzecha. Chodzi o typ terenu, zakładam, że równinny bo tam najłatwiej o dogodne warunki. Większość gleb sprawdzi się jakościowo pod orzech, wyjątkiem będą tereny piaszczyste, ubogie w składniki odżywcze. Ile tych roślin będzie? Musisz pamiętać o odstępach między drzewami.

I teraz tak, mówimy o jak najszybszym wzroście rośliny i pierwszych zbiorach? Od tego powinien zależeć wybór właściwego orzecha. Ja wybieram zawsze szczepione okazy zamiast nasion. Z tych pierwszych zbiory mam już po około 4 latach, z nasion musiałbyś zaczekać z 10 lat na wzrost.

 
odpowiedziano miesiąc temu przez LeszekwOGRODZIE
2019-08-28 15:24 55%
Miałem w ogrodzie kilka drzew orzechowych. Szczerze to nie wiem, czy polecić takie rozwiązanie. Już lepiej zainwestuj w jabłonie lub śliwy. Zajmują mniej miejsca i można jakoś okiełznać gałęzie. U mnie zaczeły się rozrastać i włazić na działkę sąsiąda. Dwa jakieś choróbsko zaatakowało i musiałem wyciąć i tu nastepny problem bo tej wycinki to miałem na dwa dni.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.